OKTAGON 54: TIPSPORT GAMECHANGER 2 a MMA SHOW

MMA SHOW pod značkou OKTAGON se letos vrací v plné parádě. Během roku 2024 předvede jedinečnou podívanou a to hned v několika velkých evropských městech. Kromě domácí půdy se můžete těšit třeba na návštěvu Birminghamu. Pro fanoušky pilně trénují legendy MMA jako Karlos Vémola, Patrik KIncl, Wawrzyniak, Vlado Lengál a další. Kupte si lístky nebo předplaťte PPV na OKTAGON.TV a vyražte na tribunu spolu s přáteli a rodinou.

MMA píše novodobé dějiny sportu. Odkud pochází?

Než se podíváme na konkrétní MMA SHOW, které pro vás v roce 2024 OKTAGON připravil, pojďme si ve stručnosti připomenout historii tohoto sportu. Umění, které nadchlo řadu sportovců po celém světě a dovedlo je na vrchol je dnes inspirací pro širokou veřejnost. Moderní gladiátoři si sáhli v minulých letech na dno a letos tomu nebude jinak.

Historie smíšených bojových umění (MMA) sahá až do starověku. Moderní podoba MMA však začala vznikat v 20. století. V roce 1993 se v Americe konal první turnaj UFC (Ultimate Fighting Championship), který zpopularizoval bojové sporty kombinující různé disciplíny jako je judo, karate, box, brazilské jiu-jitsu a další. Jména jako Conor McGregor, Khabib Nurmagomedov, Amanda Nunes, nebo Jon Jones se stala ikonami tohoto sportu a pomohla mu získat mezinárodní uznání. Dnes existuje mnoho organizací po celém světě, které pořádají MMA turnaje. Kromě OKTAGONu je to například Bellator MMA, ONE Championship, Rizin Fighting Federation a mnoho dalších.

OKTAGON 54: TIPSPORT GAMECHANGER 2 a MMA SHOW

V letošním roce čeká fanoušky hned několik večerů plných MMA SHOW, které mohou navštívit nejen osobně (což doporučujeme), ale také se na ně podívat v rámci PPV na OKTAGON.TV z pohodlí gauče. Hitem letošního roku je Tipsport Gamechanger 2.

Tipsport Gamechanger 2 hitem roku 2024

Společné dílo Tipsportu a OKTAGONu, Tipsport Gamechanger 2, je největší projekt, který dosavadní evropská MMA scéna zažila. V pyramidovém turnaji se utkají bojovníci o celý 1 milion EURO. Závěr celého projektu zakončí 2 nejlepší zápasníci z obou stran pyramidy. Vítěz se bude moci pyšnit titulem lehké váhy Evropy a zároveň si odnese pohádkovou výhru 300 000 EURO, což je v přepočtu asi sedm a půl milionu korun. Na co se tedy můžete v letošním roce těšit?

Světové MMA SHOW 2024 a místa na tribuně

OKTAGON 54: TIPSPORT GAMECHANGER 2 (2.3. 2024) – OKTAGON se vrací do Ostravar Arény. Bude se jednat o poslední taneček a tedy poslední návštěvu Ostravy. Diváky čeká titulová bitva krále OKTAGONu Patrika Kincla s prozatímním šampionem Wawrzyniakem. Chybět nebude ani Ronald Paradeiser, Attila Korkmaz nebo Vlado Lengál. Už víte, na koho si vsadíte?

OKTAGON 55 (23.3. 2024) – MMA SHOW zazáří ve Stuttgartu. Do klece se postaví Christian „The Kelt“ Jungwirth a „Ironside“ Poppeck, legenda polotěžké váhy Německa. Chybět nebude ani Jeremy „Grizzly“ Kimball, KERTÉSZ a elitní německý zápasník STOLZE. Těšit se můžete taky na miláčky českého publikace – Pukače, Ryšavého, Szabovou, Polívku a Bahníka. Máte svého favorita?

OKTAGON 56 (20.4. 2024) – Birminghamem ovládne Shem Rock a šampion OKTAGON Challenge George STAINES. Staines má v plánu navázat na svůj debut v SHOW OKTAGON 48. Těšíte se?

OKTAGON 58: VÉMOLA VS. VÉGH 2 (8.6. 2024) – tentokrát na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. V plné parádě se představí Karlos “Terminátor” Vémola a Attila “Pumukli” Végh. Kdo myslíte, že zvítězí? Fanoušci jsou rozděleni do dvou táborů, stačí si vybrat.