Víceúčelová židle Lambda: univerzální design a neomezené možnosti

V současné uspěchané době, kdy funkcionalita a praktičnost tvoří podstatu naší každodenní existence, jsou multifunkční předměty nejen žádané, ale také zcela nezbytné. Jeden z inovativních nápadů, který přinese do našich prostorů nejen pohodlí, ale také estetické hodnoty je židle Lambda.

Komfort pro každou chvíli

Tento jedinečný kus nábytku není pouze obyčejným sedadlem. Kombinuje inovativní výrobní techniky s praktickým designem a funkčností. Díky nadčasovému vzhledu stohovatelné židle a možnosti výběru z několika různých variant podnoží je židle Lambda vysoce kompatibilním kusem nábytku pro celou řadu interiérů. Nízká hmotnost a praktický tvar, který umožňuje stohování ji zároveň předurčují i do velkých prostorů s velkým obratem lidí.

Skořepina v trendy barvách společně v kombinaci s jednou z pěti podnoží dokáže vytvořit z Lambdy prestižní designové sezení. Celočalouněná verze zase bude slušet elegantnímu prostředí home office. Ve všech případech Lambda přirozeně zapadne do prostředí a díky subtilní tenké konstrukci zaručí nevšední komfort sezení, ” říká Michal Hotmar z RIM CZ, www.rim.cz.

Kreativita nemá hranice

Spolupráce mezi předním českým designérským duem Vrtiška & Žák a českým výrobcem sedacího nábytku RIM CZ začala již v roce 2017 v rámci studentské soutěže, kterou firma vyhlásila. Následně došlo k úspěšné realizaci interiéru pražského showroomu v Karlíně, což posílilo vzájemné přátelské vztahy a otevřelo cestu k dalšímu společnému projektu.

Víceúčelová židle Lambda je tím dalším výsledkem spolupráce designérského studia a nábytkářské firmy. Svůj název získala podle svého tvaru, který připomíná písmeno řecké abecedy.

Lambda reprezentuje moderní víceúčelovou židli, která nám v portfoliu dosud chyběla. Jsem rád, že se nám v tomto produktu podařilo s duem Vrtiška & Žák zkombinovat design i pro nás důležité pohodlí. Vznikl tak neobyčejný produkt, který má ambici stát se židlí nejen do konferenčních sálů,“ říká Martin Dorotík, výkonný ředitel RIM CZ,.

Výrobní technologie s ohledem na přírodu

Moderní designový průmysl je úzce provázán s neustálým hledáním inovativních metod a výrobních materiálů, které mají za cíl zabezpečit nejen funkčnost a udržitelnost, ale i vysokou estetickou hodnotu.

Židle Lambda představuje vynikající příklad nábytku, který je vyráběn pomocí pokročilé technologie vstřikování. Tato inovativní výrobní metoda umožňuje vytvářet komplexní a sofistikované tvary židlí tím, že tavenina, obvykle plastický materiál, je vstřikována do přesně navržené formy. Po ztuhnutí materiálu vznikne koncový produkt, který je odolný, ergonomicky a esteticky příjemný. „Designér je součástí celého toho mravenčení a má obrovskou odpovědnost za celý vývoj nového produktu. Pro nás je to ale splněný sen – vytvořit plastovou vstřikovanou židli,“ uvádí Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Víceúčelovou židli uvedla na letošním Designbloku česká společnost RIM. Jedná se o designový klenot, který má potenciál stát se významnou součásti moderních kancelářských a domácích prostorů.

O firmě RIM

Společnost RIM CZ byla založena v roce 1991 s cílem vytvářet židle, které si lidé zamilují. Ergonomické, funkční, s dlouhou životností a kvalitním designem. A už přes 30 let se jí to daří. Základem filosofie RIMu je dobrá ergonomie každého výrobku. Židle vyvíjí a vyrábí ve Zlínském kraji ve spolupráci se světovými designéry. Použití kvalitních materiálů, dokonalé zpracování, vlastní originální design, ale také ekologie a udržitelnost – to jsou už od počátků klíčové hodnoty firmy RIM.