Vydejte se na toulky po ostrově Brač

Tento ostrov je největším v oblastí Střední Dalmácie a zároveň patří k největším ostrovům celého Jadranu. Od pevniny jej dělí několik průlivů a úžina. Na ostrově se nachází několik vesnic, největší z nich je Supetar, kam míří trajekty z Makarské. Další pak připlouvají ze Splitu do Sumartinu, který se nachází na opačné straně ostrova. Během léta létají na ostrov i charterové lety na Veškovo polje. Ostrov proslul mramorem, který se zde používal již v antických dobách. Ve Splitu z něj můžete vidět vystavěný Diokleciánův palác.

Ostrovní podnebí je středomořské. Díky tomu jsou zde teplá a suchá léta a zimy jsou velmi krátké, s přeháňkami dešťovými. Sníh se zde objevuje spíše zřídka. Během léta se objevuje příjemný mistrál.

Pokud na ostrov zavítáte nabízí se vám pro pobyt různé možnosti ubytování chorvatsko. Zarezervujte si pobyt na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, kde naleznete širokou nabídku hotelů i apartmánů.

Bračské pláže

K odpočinku zvou různé typy pláží. Zavítat můžete jak na pláže pokryté oblázky, které mají pozvolný přístup do vody, tak i na takové, které jsou opatřené příjemnými betonovými platy. Ničím neobvyklým nejsou ani skalnatá pobřeží. Mezi oblíbené pláže patří písečná Lovrečina. Vyhlášenou je pak pláž Zlatni rat, která se nachází u městečka Bol. Ta je nejznámější z celého Chorvatska. Název dostala podle svého tvaru, který připomíná jakýsi roh. Její tvar se průběžně mění, mohou za to mořské proudy.

Zajímavosti ostrova

Pokud budete pobývat na ostrově, rozhodně si nenechte ujít Dračí jeskyni, která se nachází nad obcí Murvica a vede k ní strmá stezka. Cestou s průvodcem, který má od jeskyně klíč, si můžete poslechnout zajímavý příběh. Jedná se o krasovou jeskyni, která kdysi sloužila jako klášter a prohlédnout si zde můžete různé reliéfy, kterými jsou ozdobené její stěny. Mezi nejznámější patří podoba draka, podle níž dostala jeskyně svůj název.

Pokud budete cestovat po ostrově, můžete si prohlédnout místní vesnice, které si dochovaly typický dalmatský ráz. Nevíte-li, kam na dovolenou k moři, pak je Brač ideálním místem.